Yeşil Çayın Faydaları:

admin     07-12-18      83 gösterim     Sağlık     Yeşil Çayın Faydaları:

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir:

Yeşil çayın faydaları:   

Yeşil çay kanser riskini önler:

Yeşil çay tedepen tırnağa kanseri önlemeye yardımcı oluyor Araştırmalara göre düzenli içilen yeşil çay akciğer gırtlak mide bağırsak ve prostat kanserlerinin gelişmesini büyümesini ve yayılmasını önlüyor damar tıkanıklıını önler simdirim sağlığını korur.

Yeşil çay cildi korur:

Laboratuvarlarda cilde doğrudan uygulanan yeşil çayın cildi güneş yanıklarından ve kanserden korumaya yardımcı olduğu görüldü. Yeşil çayınızın nemlendirici ve güneşten koruyucu özelliğinden yararlanabilirsiniz cilt yaşlanmasını geciktirir ve saç derisinin kuruluğu gidererek kepek oluşumunu önlervucutta bulunan hücrelerin hasar görmesini önler.

Yeşil çay Hafızayı güçlendirir:

Yeşil çay hafızayla ilgili sorunları önler. Günde en az 2 fincan yeşil çay içenlerin algılama ve zihinsel işleyişlerinin içmeyenlere göre daha az . Yeşil çaydaki antioksidanlar Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı beyni koruyor.

eşil çay hücrelerinizin daha uzun ömürlü olmasını ve daha genç ve sağlıklı kalmanızı sağlar. Kalp hastalığı gibi riskleri azaltır ömrünüzü uzatır ve enerji verir. Günde 1. 3  bardak yeşil çay içmek kolesterol ve yağın vücut tarafından emilimini önler.

Yeşil çay Zayıflamayada Yardımcı oluyor:

Zayıf kalmak bazılarının yeşil çay içmesi için yeterli bir sebep olabilir Yeşil çay kalori yakmaya yardımcı olur metobolizmanın hızlanmasını yağların yakılmasını salar.

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?