Rezenenin Faydaları Zararları Nelerdir. Seviyeli Sohbet Siteleri:

admin     16-02-23      60 gösterim     Genel, Sohbet     Rezenenin Faydaları Zararları Nelerdir. Seviyeli Sohbet Siteleri:

Rezenenin Faydaları:

Rezenin faydaları saymakla bitmiyor. Sizin için rezenin öne çıkan faydalarını sıraladık. Rezene kansızlık için mucizevi bir bitkidir. Ses kısıklığının tedavi edilmesine yardımcı olur. Depresyon ve stres dönemlerinde rezenenin sakinleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Kasları gevşeten rezenin rahatlatıcı bir etkisi vardır. Vücuttan ödem atılmasını sağlar. Ruhi problemlerin tedavisinde önemli seviyede destek sağlar. Rezene idrar söktürür. İçeriğinde zengin C vitamini ihtiva eder. Cildi canlandıran rezene cildin dokusunun yenilenmesini sağlar. Rezenin içeriğinde bol miktarda mineral ve vitamin olduğu için bağışıklığı kuvvetlendirir. Mide ağrılarını geçirir. Sindirimin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Mevsimsel griplerin doğal ilacıdır. Kan basıncının düzenlenmesini sağlar. Baş ağrıları ve migreni tedavi eder. Bebeklerin gaz problemlerini giderir. Rezenenin anne sütü arttırmaya faydası vardır. Gözlerdeki şişkinliklerin azaltılmasını sağlar.

Rezenenin  Zararları:

Faydaları saymakla bitmeyen rezene aşırı tüketildiğinde bazı zararları ortaya çıkabilir. Örneğin rezene aşırı tüketildiğinde bazı kişilerin ciltlerinde döküntü ve kızarıklığın oluşmasına neden olabilir. Ayrıca tüketilmesi önerilen miktarlar aşıldığında mide bulantısı ve kusma gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Hamilelerde ve pek çok hastalığı olan yaşlı kişilerde rezenenin doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Rezene Zayıflatır Mı:

Rezene zayıflatır mı diye merak eden kişilere rezenenin kabızlığı geçirme, sindirimi rahatlatma ve bağırsak hareketlerini hızlandırıcı etkileri olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca en önemlisi de rezene yağların yakılmasına yardımcı olduğu için zayıflatıcı özelliğe sahiptir. Zayıflamaya yardımcı rezene çayı yapmak için bir bardak kaynamış suya iki kaşık rezene tohumunu ekleyerek demlenmesini bekleyip günde iki-dört fincan tüketebilirsiniz. Böylece hem sindirim ve bağırsak hareketleriniz düzene girecek hem de kilo vereceksiniz.

Rezene Faydaları:

Besinlerin hazmını kolaylaştıran rezene anne sütünü de arttırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca kabızlık sorununu çözen rezeneyi mide ve bağırsak gazı şikayetleri olan kimseler de gönül rahatlığıyla tüketip sorunlarından kurtulabilirler. Rezene bilhassa bağırsak ve midede oluşan problemlerin giderilmesine fayda sağlarken aynı zaman solunum sistemi rahatsızlıkları, baş ağrıları ve migren gibi çeşitli hastalıklarında iyileştirilmesinde kullanılan doğal bir bitkidir. Diğer yandan yeni doğum yapan kadınlara emzirme süreçlerinde sütlerini arttırma konusunda destek veren rezene çayı bebeklerde gaz sancılarına da iyi gelir.

Rezene Çayı Göze Faydaları:

Rezene çayı göze iyi geldiği bilinen bitki çayları arasında yer alır. Bunun nedeni ise rezene çayının içeriğinde bulunan A vitaminidir. A vitamini göz sağlığı için oldukça faydalı bir vitamin olduğu için rezene çayının tüketilmesinin göz de iyi geldiği bilinmektedir. Rezene çayı göz yorgunluğuna iyi gelir. ayrıca Gün boyunca ekran, bilgisayar ve telefon başında olan kişilerin taze ve ılık olan rezene çayı ile gözlerini yıkaması göz yorgunluğunu alacaktır.Gulsohbeto.com.

Bir Önceki Yazıyı  Görmek İçin Tıklayın:

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?