Tırnak bakımı önerileri:

admin     24-03-17      150 gösterim     Sağlık     Tırnak bakımı önerileri:

Tırnak Bakımı Önerileri:

Bayanların olmazsa olmazı tırnaklarıdır. Güniçerisinde her zaman açık olarak görünen bir yer olduğundan kesinlikle bakımlı olmalı der bayanlar. Son zamanlarda erkeklerde artık tırnaklarına oldukça bakım yapmaktadır. Tırnak bakımı önerileri yazımızı bu yüzden yazmaya karar verdik. Hem bayanlar hem erkekler bu yazımızı okuduktan sonra tırnak bakımı konusunda ne yapmaları gerektiğini daha iyi anlayacak ve öğrenecekler. Tırnak bakımı önerileri sizlerin bildiği şeyler gibi görünse de bilmediğiniz çok şey olduğuna inanarak yazdık bu yazımızı.

Tırnak bakımı için en önemli şey bakımı nerede yapacak olmanızdır. Eğer gerçekten kendiniz bu işten anlıyorsanız evde tırnak bakımı yapabilirsiniz. Fakat bu işi gerçek anlamda bilmiyorsanız kesinlikle bakım merkezlerine uğramanız gerekecektir. Doğal tırnak bakımı yöntemleri vardır. Kimyasal maddeler kullanmadan tamamen organik ürünlerdir. Bu doğal bakım ürünleri el ve ayak tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağladığı gibi daha bakımlı gösterir. Neyse lafı çok uzatmadan önerilerimize geçelim.Aylinsohbet.cpm.

Tırnak bakımı önerileri

İş ortamlarında, okulda, iş yerinde, evde bayanlarda; her zaman için dikkat çeken yerlerden birisi eller ve tırnaklar olmuştur. Tırnaklar sürekli olarak göz önündedir ve saklamak da imkansızdır. Unutmayalım ki bir bayanın bakımlı olduğu tırnaklarından, erkeklerin ise ense traşından belli olur. Bu nedenle de tırnak bakımına özen göstermek gerekir. Tırnak bakımı için illa güzellik salonlarına girip de bir dünya para harcamayın. Tırnak bakımı önerileri yazımızı okuduktan sonra evde kendiniz de bu bakımı uygulayabilirsiniz. Şimdi tırnak bakımı nasıl olur, tırnaklar nasıl kesilir, nasıl törpülenir biraz onlardan bahsetmek istiyorum.

Tırnakların güçlü, sağlam, güzel ve sağlıklı olmasını istiyorsak şunlara dikkat etmemizde fayda var: Öncelikle gittiğimiz güzellik salonlarında manikür pedikür yaptırmak istediğimizde kullanılan aletlerin temizliğinden emin olmamız gerekiyor, bu nedenle de bildik, tanıdık ve güvenli olan salonlara gitmemiz daha uygun olacaktır. Daha sonra tırnaklarımızın daha sağlıklı ve dayanıklı olması için demir, kalsiyum ve potasyum içeren besinler tüketmeli ve bol su içilmelidir. Sert temizlik deterjanları da tırnaklara büyük ölçüde zarar verir ki çabuk kırılmasını sağlar, bu nedenle de temizlik yaparken eldiven kullanmayı zorunlu hale getirmeliyiz. Tırnakları asla bir şey açmada ya da kesmede bu gibi işlemlerde kullanmamak gerek, çünkü tırnakların ya kırılmasına ya da yıpranmasına neden oluruz.

Tırnak Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Tırnakların kırılmadan, çatlamadan güzel bir şekilde kesilmesini istiyorsanız öncelikle tırnaklarınızın yumuşaması gerekmektedir. Yani bu işlemi ya duştan sonra yapacaksınız ya da tırnaklarınızı ılık suda biraz bekleteceksiniz. Bu sayede göreceksiniz ki tırnaklarınız çok rahat şekilde kesilecektir. Tırnaklarınızı kestikten sonra da tırnak çevresine nemlendirici sürerek tırnaklarınızın bu nemlendiriciyi emmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi ayak tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Tırnakları keserken tırnak altındaki bölgeyi hizalayarak, alt tabakaya çok yakın olmamak kaydı ile kesebilirsiniz. Çok derinden kestiğiniz zaman hem tırnağa hem de deriye zarar verebilirsiniz.

Tırnak keserler tırnaklarınızın yapısına ve biçimine göre kesim uygulayın. Yani tırnak yapınız küt mü, oval mi, yuvarlak mı buna göre kesim uygulayınız. Eğer ki uzun tırnaklarım olsun istiyorsanız o zaman tırnağın beyaz kısımlarını ucundan biraz alarak kesebilirsiniz. Kısa tırnaklarım olsun diyorsanız biraz daha fazla alt tabakaya çok yakın olmamak üzere kesebilirsiniz.

Tırnak Nasıl Törpülenir?

Tırnaklarımızı kestikten sonra şimdi de törpüleme işlemine geçelim. Öncelikle unutmayalım ki törpüleme sırasında tırnaklar kesinlikle ıslak olmamalıdır, çünkü ıslak tırnak daha kolay ve çabuk kırılır. Bu nedenle tırnaklar kuru iken törpüleme işlemine başlayınız. Törpü yaparken ileri geri hareketlerin yapılması yanlıştır, en doğru törpüleme yöntemi tırnaklara paralel bir şekilde sağa ve sola hareketlerle bu işlemi yapmanızdır. Tırnak yapınız küt, yuvarlak veya oval ise ona göre törpüleme yapmanızda fayda vardır. Böylelikle tırnaklarınızın şeklini de bozmamış olursunuz.

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?