Mut Sohbet Sitesi:

admin     23-07-19      43 gösterim     Genel, Sohbet     Mut Sohbet Sitesi:

Mut Sohbet Sitesi:

Mut Gezilecek Yerler.

Mut ilçesi Toros Dağları eteklerinde Göksu Nehri kıyısında yer almaktadır. Mut ilçesinde çok sayıda tarihi miras bulunmaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Mut Kalesi:

İlçe merkezinde yer almaktadır. Kalenin ilk olarak kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği bilinmemektedir. Kale Karamanoğlu ve Bizans Döneminde onarım görmüştür.

Kalenin dört burcu ve iç kale olarak adlandırılan kulesi bulunmaktadır. Kale içinde soğuk ve berrak bir su çıkmaktadır. Kalepınar adındaki bu su ilçenin su kaynağıdır. 1992 yılında restore edilen Mut Kalesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Yerköprü Şelalesi:

İlçe merkezine 35 km uzaklıkta yer almaktadır. Göksu Nehrini besleyen Ermenek Çayının uzun yıllar boyunca süren toprakta aşındırma sonucunda doğal bir vadi oluşmuştur.

250 metre uzunluğa sahip olan bu doğal su tüneli oldukça dikkat çekmektedir. Bu tünelden akan su Yerköprü Şelalesini oluşturmaktadır. doğa harikası bir güzelliğe sahip doğal tünel ve şelaleyi görmenizi tavsiye ederim.

mut sohbet mut cet mut sohbet sitesi mut arkadaslık sitesi mut sohbet odaları mut chat odaları mut chat sayfaları mut sohbet kanalları seviyeli sohbet sitemize sizleride bekleriz sohbet ederek müzik dinleyerek oyun kanallarımızda güzel keyifli vakit gecirebilirsiniz Gulsohbeto.com.

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?