Kırkkilit Otunun Faydaları:

admin     10-05-20      144 gösterim     Genel, Sağlık     Kırkkilit Otunun Faydaları:

Kırkkilit Otunun Faydaları:Nelerdir.

Kırkkilit otu nasıl içilir.

Kırkkilit otu zayıflatır mı.İlk sorudan başlayarak kırkkilit otu ile alakalı tüm bilinmeyenleri açıklıyoruz.

Kırkkilit otu nedir.
Kırk kilit otu yol kenarlarında, genellikle sulak yerlerde yetişebilen bir ot türüdür. Kırkkilit otu ülkemizin birçok yerinde yetişmektedir. Küçük sivri uçları ve yapraklara sahip olan kırkkilit otu görüntü itibariyle biberiye bitkisine benzemektedir. Dünya üzerinde birçok çeşidi olan kırkkilit otunun en az 7 türü olduğu söylenmektedir.  kırkkilit otunun sağlık açısından çeşitli faydaları bulunmaktadır.

Kırkkilit otunun faydaları nelerdir. Kırkkilit otunun faydalarını merak ediyorsanız sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz. İşte kırkkilit otunun faydaları:

 Sağlıklı Kemikler için kırkkilit otu:

Kırkkilit otu yüksek bir silikon içeriğine (kemik sağlığı için gerekli bir mineral) sahiptir ve bu nedenle kemiklerin, saçların ve tırnakların güçlendirilmesine yardımcı olmak için kullanılmıştır. Osteoporoz için olası bir tedavi seçeneği olarak bile önerilmiştir. Çalışmalar, kırkkilit otu kemik hücrelerinin üretimini doğrudan artırdığını ve artan kemik dokusu oluşumuna yol açtığını göstermiştir.

Bağışıklığı hızlı bir şekilde güçlendirmek için kırkkilit otu:

Ek olarak, kırkkilit otu bitkisindeki yüksek silika içeriği, aşırı kanama riskini azaltmaya yardımcı olur ve sağlıklı kan hücrelerinin inşasına katkıda bulunur. Araştırmalar, kırk kilit otunun, tüm bağışıklık sistemini iyileştiren fagositlerin sayısını, mikroorganizmaları ve diğer yabancı maddeleri yok eden beyaz kan hücrelerinin sayısını artırdığını göstermiştir. Ayrıca, kırkkilit otu toksik kalıpların büyümesini engelleyebili

 Eklem ağrılarını yok eden kırkkilit otu.

Kırkkilit otu tıpkı kemiklerde olduğu gibi zengin slika içeriği sayesinde eklem ağrılarının da kısa süre içerisinde azalmasına yardımcı olmaktadır. Osteoporaza bağlı eklem ağrılarının azaltılmasında kırkkilit otu önemli bir yere sahiptir.

Ayırca kırkkilit otunun iyi geldiği hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

Böbrek ve mesane taşları tedavisinde
Boğaz ağrısı tedavisinde
Kilo vermek için.
Saç dökülmesi ve güçlendirilmesi tedavisinde.
Tırnak güçlendirilmesi tedavisinde.
Gut hastalığı tedavisinde.
Ağır adet dönemlerinde.
vücudun sıvı tutma durumunda ve ödem atma tedavisinde.
İdrar yolu enfeksiyonları tedavisinde.
İdrar kaçırma tedavisinde.
Açık yaraların çabuk iyileşmesi tedavisinde Eklem çatlamaları tedavisi.
Kemik romatizmaları tedavisi.Genital bölge iltihaplarında.
Böbrek taşı tedavisinde.
Kepekli saç derisi şikayetleri tedavisinde kırkkilitotu kullanılabilir.

Kırkkilit otu çayı nasıl demlenir.

Kırkkilit otu yaprakları kullanılarak çayı yapılmaktadır. Kırkkilit otunun çayının nasıl demlendiği sorusunun  kırkkilit otu çayı nasıl demlenir sorusunun cevabı:

Malzemeler:

2 tutam kırkkilit otu.1 bardak su

Kırkkilit otu çayı nasıl demlenir.

Kırkkilit otu bir bardak klorsuz su ile kaynatılır. Daha sonra 5 dk demlenmesi beklenir. Ilınınca aç karnına 2 bardak öğünlerden önce soğutulmadan içilir.

Belfıtığına kırkkilit otunun faydası:

Malzemeler

2 tutam kırkkilit bitkisi1 bardak su

Nasıl hazırlanır.

Kırkkilit otunu bir bardak suyun içerisinde 5 dk boyunca kaynatın. Ilıdıktan sonra bu karışımı 1 yoğurt kasesine boşaltın. Normal sıcaklıkta olan bir odada yatağın üzerine uzanın. Masajı yapacak kişinin 5 parmağını kırkkilit suyuna batırarak ense kökünden kuyruk sokuma kadar 15 20 defa karışıma 5 parmağını batırarak uygulamalıdır. Karışımı sürdükten 1 sonra bu bölgeye aynı şekilde ardıç yağı ile masaj yapılmalıdır. 3. Gün ise kırkkilit karışımı ile aynı masaj uygulanmalıdır. 4. Gün ardıç yağı uygulanmalıdır. 1 ay boyunca uygulanan bu karışım ağrıları ve bel fıtığı şikâyetinin tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.

Kırkkilit otu zayıflatır mı.Kırkkilit otunun ödem atıcı ve idrar söktürücü özelliği olması nedeniyle zayıflatıcı etkisi de bulunmaktadır. Kırkkilit otu çayı demlenerek her gün 2 defa yemeklerden önce içilirse kilo vermenize ve ödem atmanıza yardımcı olmaktadır.Gusohbeto.com.Aylin.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?