Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gripten Korunma Yolları

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı vakaları da hızla artmaya başladı.Grip kendisini ateş ya da titreme hissi, öksürük, boğaz ağrısı, vücut ağrıları, baş ağrısı, ciddi halsizlik, çocuklarda yetişkinlerden daha sık olmak üzere bazen kusma ve ishal ile gösterir.Gripten nasıl korunuruz sorusunun cevabı ve tüm bilmek istedikleriniz sitemizde..

gripten-korunma-yolları
Hapşırma veya burun aktığında tek kullanımlık mendiller kullanılmalı, mendil yoksa kolunuzla ağını kapatmalısınız.Ellerin sık sık yıkanması, özellikle ofis çalışanlarında el dezenfektanları kullanılması tavsiye edilmektedir.Grip virüsü damlacık şeklinde havada asılı kalabilmekte. Bu asılı kalma süresi bir güne kadar uzayabilmektedir.Grip geçiren birinin odasına girdiğinizde o mikrobu alıp bir gün sonra bile hasta olabilirsiniz.Odaların ortamları sık sık temiz hava ile havalandırılmalı.Sık kullanılan priz yüzeyleri, elektrik düğmeleri, dolap sapları, telefonlar gibi yüzeylerin temizlenmesi,çok kullanılan yerlerin dezenfekte edilmesi grip virüsü ile daha az karşılaşılmasını olanaklı kılacaktır.

 

Okunma Sayısı ; 37.709 views

Gripten Korunma Yolları Benzer Yazılar

Top Kekigin Faydaları Neler Görelim: Bilye Kekik: güçlü bir kokusu olan ballıbabagiller familyasından olan çok yıllık otsu bitkidir. Thymus vulgaris
Ketanenin Ve Kestane Balının Faydaları: Havalar oğumaya başlayınca kestaneciler sokaklardaki yerlerini alır, pazar tezgahlarına kestaneler yığılır.
Lavanta Çiçeğinin Faydaları: Hizlı bir şekilde büyüyüp yayılabilen lavanta Avrupa, Afrika, Akdeniz ve Asya’nın bazı bölgelerinde bulunan
Karanfilin Faydaları Nelerdir: Karanfilin Faydaları: Yağın ana kimyasal bileşeni güçlü kokusundan sorumlu olan öjenoldür. Antioksidan, ağrı
Havucun Faydaları Nelerdir: Havucun Faydaları:   Havuç çok fazla tüketilen besinlerin başında gelir. Salatalarda ve yemeklerde yerini alır.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Gripten Korunma Yolları Etiketler