Dolgun saçlara sahip olmanın yolları

admin     23-03-17      37 gösterim     Kadınca     Dolgun saçlara sahip olmanın yolları

Dolgun saçlara sahip olmanın yolları nelerdir?

Bayanlar için saç bakımı çok önemlidir. Saçlarımızın daima dolgun, hacimli, parlak ve dikkat çekici olmasını isteriz. Bu nedenle de siz bayanlara birkaç ipucu ve yöntemler vermek istedik. Saç konusunda bayanlarımız oldukça hassastır. Dolgun saçlara sahip olmanın yolları diye kesinlikle her zaman arayış içindeler.

Bayanlar dolgun saçlara sahip olmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu yüzden çoğu zaman doktor kontrolü olmadan değişik kimyasal maddeler denerler ama bu aslında çözümden daha çok soruna sürükler. Dolgun saçlar için doğal yöntemler her zaman hem daha iyidir hemde zarar vermez. Özellikle kimyasal maddeler saç diplerine kadar tenefüs ederek deriye zarar vermektedir. Doğal yöntemler asla bu tür zararlar vermediği gibi saçı ve saç diplerini besler. Bu doğal yöntemlere bir tane daha ekleyecek olursak, dolgun saçlar için maske çeşitleri bulunmaktadır. Bu maske yöntemi ne kadar doğal görünse de doktor kontrolü olmadan kullanmak yine zarar verebilir. İnsanlar test yapılmadan saçlarının özelliklerini bilemezler. Bu yüzden doğal çözümlere de başvurulsa kesinlikle testlere tabii tutulup ona göre tedavi yöntemleri uygulanmalıdır.

 

Saçların dolgun görünmesi için ne yapılmalıdır?

 • Düzenli ve dengeli beslenip, her gün günlük yürüyüşünüzü ya da sporunuzu yapın. Unutmayalım ki sağlıklı vücut sayesinde saçlar da sağlıklı olur ve dolgun görünüm kazanırlar.
 • Arada bir saçlarınızı kestirin ya da uçlarından aldırın ya da kırıklarını yok edin. Çünkü köklerden gelen saçlar daha güçlü ve parlak olacaktır.
 • Saçlarınız kuru ise bitkisel yağ içerikli doğal şampuanlar kullanın. Kuru şampuanlar saç derinizi daha çok kurutur ve dökülmesine neden olur. Bu nedenle kremli, yağlı şampuanlar kullanmak saçlarınızı daha güçlü gösterecektir. Şampuan kullanırken de kaliteli ve doğal içerikli olmasına dikkat ediniz.
 • Saçlarınızı doğal ve birinci sınıf kalitede ile boyamak saçlarınızı daha dolgun ve canlı gösterecektir.
 • Saçları keserken saçlarınız omuz hizasında ise; kulak memesi hizasında küt kesim olmasına dikkat edin. Bir başka kesim olarak da kar kat kesimi de isteyebilirsiniz. Bu sayede saçınız hem dolgun hem de sağlıklı olacaktır.
 • Bir başka saç kesimi de saçlarınızın kat kat kesimidir. Saçlarınız uzun ise arkadan V şekli verdiğinizde, bu kesim ile saçlarınız hem değişik bir tarzda olacak hem de daha gür görünmesini sağlayacaktır.
 • Saçlarınızı sıkça kurutma makinesi ile kurutmayın ya da aşırı sıcak şekilde saçlarınıza fön çekmeyin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kendi halinde kurumasını sağlayın, başınızı öne eğerek enseden uçlara doğru kurutma yapın, bu sayede saçlarınız daha dolgun ve canlı olacaktır.
 • Saçlarınıza jöle veya köpük kullanıyor iseniz, saçlarınızı asla yıkamadan yatmayın, yoksa saçlar sertleşir ve kolay kırılır.
 • Sık dişli fırça veya taraklar yerine seyrek veya geniş dişli taraklar kullanın. Sık dişli taraklar saçlarınızın kolayca kopmasına ya da kırılmasına neden olur.
 • Saçlarınızı asla çok sıkı bir şekilde toplayarak şekil vermeyin. Sürekli sıkı şekilde örmek ya da at kuyruğu yapmak ya da topuz yapmak saçların kırılmasına neden olmaktadır.
 • Saçlarınız seyrekse, koyu renk boyaları kullanın. Koyu renkler saçlarınızın görüntüsünü değiştirir ve daha canlı gösterir.
 • Saçınızda kaliteli jöleler ve spreyler kullanmaya dikkat edin.
 • Saçların daha dolgun ve gösterişli olmasını istiyorsanız; saçlara dolgunluk veren şampuan kullanın.
 • Saçlarınızı yıkadığınız anda hafif nemli iken, başınızı öne eğin, saçlarınız öne gelecek şekilde iken parmaklarınızda tarakla tarıyormuş gibi tarayın sonra da saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Böylece saçlarınız daha dolgun duracaktır.
 • Saçlarınız ince ise, saç parlatıcıları kullanarak saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Saçlarınızı asla sabun ile yıkamayınız, sabun saçı mat gösterir ve cansızlaştırır. Bu nedenle de sabun yerine bitkisel ürünlü şampuanları kullanarak saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.Gulsohbeto.com

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?