Çörek otu

admin     27-05-17      77 gösterim     Sağlık     Çörek otu

Çörek otu her derde deva oluyor

Çörek otu, geçmişten günümüze kullanılan en faydalı şifalı bitkiler arasında ilk sırada yerini almıştır. Amerika’nın en büyük araştırma merkezlerin de dahi çörek otunun bir çok faydasının olduğu kesin olarak ispatlanarak onaylanmıştır. İbn-i Sina şifalı ilaçlar yaparken çörek otunu hemen hemen her zaman kullanarak şifalı olduğunu ve olacağını ta o zamanda vurgulamıştır. Peygamber efendimiz hadisinde ‘ Ölüm hariç her derde devadır çörek otu’ buyurmuştur. Bu şifalı bitki hastalık yaşayandan ziyade herkesin içmesi yada yemesi gereken bir bitkidir. Özellikle tıp biliminin bile yetersiz kaldığı zamanlarda daha fazla iş görüp şifa veren nimettir. Çörek otu hem kuru olarak hemde yağ olarak işlenmektedir.

Çörek otu neye iyi gelir:

Çörek otu, bilindiği üzere yukarıda da dediğim gibi hemen hemen bütün hastalıklara iyi gelen bitkidir. Özellikle kanser hastalarında oldukça etkili olup hatta kesin sonuçlar alındığını da söyleyebilirim. Düzenli olarak kullanıldığında kesinlikle faydasını göreceksiniz. Çörek otu faydalarını saymakla bitiremeyiz ama ben bazılarına değinmek istiyorum.

Mide kanseri, pankreas kanseri, meme kanseri, kolon kanseri, mideden gelen reflü tedavisinde kesin çözüm alınan ottur. Aynı zamanda kanser hücrelerinin ilerlemesini yavaşlattığı gibi hatta tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Son zamanlarda Aids konusunda yapılan bağımsız çalışmalar, Çörek Otu’ nun doğal katil hücre aktivitesini arttırırken aynı anda yardımcı ve bastırıcı T hücreleri arasındaki oranı da geliştirip savunma sistemi üzerinde meydana getirdiği şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkarmıştır.

Laboratuvar araştırmaları, Çörek Otu’ nun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve buna bağlı olarak vücudu tahrip eden mikroplara ve virüslere karşı gücünü, ayrıca kansere karşı direncini artırdığını ortaya koymuştur. Vücut yorgun düştüğünde hemen yardımcı olarak devreye girip yorgun düşen bünyenin yeniden hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlamaktadır.

Çörek otu nasıl kullanılmalıdır:

Çörek otu, yukarıda da belirttiğim gibi hem kuru olarak hemde sulu yani yağ olarak tüketilmektedir. Tadı bazı kişilere ağır yani acı geldiği için balla karıştırıp da yiyebilirsiniz. Aynı zamanda otunu çiğneyerek yutma olanağınızda da bulunmaktadır. Farklı olarak taze soğuk çekilmiş Çörek otu yağı alıp direk içedebilirsiniz. Bu tamamen sizin bünyenize göre farklılık göstermektedir. Yemek yemeden yani açken en yarım saat önce alınmalıdır. Yemek yedikten sonra da yarım saat geçtikten sonra alabilirsiniz. Yemekten önde içildiği takdirde zayıflatma özelliğine sahiptir ama yemekten sonra alınırsa tam tersi kilo aldıran bir ot türüdür.

Portakalın Faydaları için Tıklayınız.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?